Príbeh

Začiatky Mimi až po dnešný eshop

Príbeh o Mimi family prekvapivo nezačína romantickým narodením prvého bábätka do rodiny alebo 30 ročnými skúsenosťami úspešnej kostýmovej dizajnérky. Mimi family si totiž vymysleli dvaja IT-ečkari.

Michal a Tomáš, zakladatelia Mimi, vytvárajú špecializovaný odborný softvér. Táto robota ich baví, programovaniu a webom sa venujú od strednej školy. Zrazu prišla debata, ako sa realizovať aj inak ako len v programovaní, ako zažehnať vyhorenie ešte skôr, ako sa táto téma vôbec dostane na pretras. Takže vytvoriť niečo fyzické, v čom ostane niečo z ich osobnosti, reálnej zručnosti, čo v nehmotnom programátorskom kóde nie je.

Debatovali o všetkých možných a nemožných alternatívach – od otvorenia si kaviarne, od predaja bezduchej bižutérie, tepovacieho servisu – až po šitie handmade výrobkov. A práve handmade bábiky vyhrali...

Dvaja sme po večeroch skúšali, tvarovli, vyberali látky, začali si rozširovať slovnú zásobu o pojmy, ktoré doteraz nepočuli. Nevedeli sme nič o šití, vyšívaní, látkach, ale vedeli sme, že to chceme vedieť. A tak sme začali nakupovať rôzne materiály, vzorované, čipkované, jednoduché, elastické, bavlnené... Jednoducho všetko. Od prvého pokusu uplynul nejaký čas a za tých niekoľko mesiacov sme sa dopracovali k peknému prototypu. Momentálne nám so šitím pomáha ďalšia krajčírka, naša kolegyňa Katarína. Spolu tak tvoríme bábiky Mimi, do ktorých vkladáme doslova a do písmena lásku, s ktorými sme ich pre Vás vymysleli a vytvorili.
Autori projektu Mimi Family
Autori projektu Mimi Family

Špeciálna ponuka do vypredania

Pri príležitosti spustenia nového webu a nových krajín, kde Mimi zasielame, sme pripravili špeciálnu akciu pri kúpe 4 Mimi. Posledná, štvrtá Mimi, je s 50% zľavou. Akcia je platná do 14.2.2021.

Ručná výroba

Bábika, šaty, kraťasy, vlásky - všetko je ručne šité a prišívané. Myslíme na to, aby Mimi dlho vydržala.

Celá rodinka

Objednať sa môže 1 bábika, dve alebo aj tri alebo koľkokoľvek treba. Mimi vie vyskladať celú rodinu.

Personalizované

V každej Mimi môžete vybrať farbu pleti, farbu vláskov aj dať jej vlastné meno do 5 znakov.

Úžasný darček

Mimi prinesie kuriér, zabalené sú s certifikátom o vytvorení a jedinečným sériovým číslom.

bavlnena babika

Bábiky Mimi sú ušité z úpletu a bavlny. Preto, aby boli príjemné na dotyk, mierne elastické a dali sa prať v pračke. Mimi je prirodzene rozložiteľná hračka vhodná aj pre batoľatá. Jej vlastnosti sme vymysleli tak, aby si ich užili maličké deti aj dospelí ako krásny darček.

bavlnena babika vlasy

Dámske postavy majú dlhé vlásky, aby ste si ich v prípade potreby mohli nielen česať, ale aj zapletať či skracovať. Sú z prírodnej vlny farbené prírodnými farbivami. Aj preto sa môžu mierne strapkať, to je ale ďalší dôvod urobiť bábike jemný podstrih vlasov :)

bavlnena babika saty

Šaty bábik sú zo 100% bavlny alebo úpletu. Nepúšťajú farby, sú ekologické a môžu sa prať v pračke na 40 stupňov. Dievčenské bábiky majú estetické ponnožky, štucne. Všetky šaty, kraťasky alebo tričká sa dajú meniť podľa potreby.

bavlnena babika sitie vlasy

Každá Mimi je tvorená na mieru - vopred je pripravené iba telíčko bábiky. Každé meno ručne nastavíme a vyšijeme do šiat. Puto medzi malou majiteľkou bábiky alebo rodinkou Mimi a skutočnou rodinou je nenahraditeľné, preto má každá Mimi svoje meno.